Dlaczego Człowiek Nie Chce Stać Się Bogiem?

” Jeśli Bóg jest w swoim niebie, a my tu na dole, w swoim piekiełku, i nigdy nie dojdzie do naszego spotkania, to całą odpowiedzialność za ewolucję i kierowanie wszechświatem możemy zrzucić na Niego. Możemy robić swoje, by zapewnić sobie wygodę na stare lata, żyć nadzieją na posiadanie zdrowych, szczęśliwych i wdzięcznych dzieci i wnuków, a poza tym nie musimy niczym zaprzątać sobie głowy. Cele te i tak są trudne do osiągnięcia.

Gdy uwierzymy, że człowiek może stać się Bogiem, nigdy nie będziemy mogli spocząć na laurach i powiedzieć sobie: “W porządku. Zrobiłem, co do mnie należało.” Musimy nieustannie dopingować się do rozwijania swojej mądrości i coraz większej skuteczności. Z taką wiarą sami zaprzęgniemy się – i to do samej śmierci – do kieratu samodoskonalenia i rozwoju duchowego. Odpowiedzialność spoczywająca na Bogu stanie się naszą odpowiedzialnością.

Ale my takiego zobowiązania podjąć nie chcemy. Nie chcemy być zmuszeni do tak ciężkiej pracy. Nie chcemy być obarczeni tak wielką odpowiedzialnością jak Bóg. Nie chcemy być zmuszeni do myślenia przez cały czas. Póki trwamy w przeświadczeniu, że nie jesteśmy w stanie osiągnąć boskości, nie musimy się martwić o nasz rozwój duchowy, ani zmierzać ku coraz wyższym poziomom świadomości i miłującego działania. Możemy odprężyć się, obejrzeć telewizję i być zwykłymi ludźmi. “

Advertisements

Anything on your mind? Go on. Don't be shy.

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s