Kto Się Boi Strachu? …Ja.

” Strach to jedyny prawdziwy przeciwnik życia. To jednocześnie adwersarz mądry i podstępny. Obce jest mu poczucie przyzwoitości, za nic ma prawa i konwencje, nie zna litości. Uderza w najsłabszy punkt, który znajduje łatwo i nieomylnie.

Zaczyna się w mózgu, zawsze. Jesteś spokojny, pewny siebie, szczęśliwy. I nagle strach, w przebraniu łagodnej wątpliwości, wślizguje się do Twojego mózgu niczym szpieg. Wątpliwość natrafia na niedowierzanie, niedowierzanie usiłuje ją wyprzeć. Ale jest tylko źle uzbrojonym piechurem. Wątpliwość radzi sobie z nim bez trudu.

Ogarnia Cię niepokój. Przybywa rozsądek, by walczyć w twoim imieniu. Odzyskujesz pewność siebie. Rozum jest w pełni wyposażony w broń najnowszej generacji. A jednak, ku twemu zdumieniu, pomimo przewagi taktycznej i licznych niezaprzeczalnych zwycięstw, rozum zostaje pokonany. Czujesz, jak słabniesz, miękniesz. Twój niepokój zmienia się w przerażenie.

Bardzo szybko podejmujesz nierozważne decyzje. Porzucasz swych ostatnich sprzymierzeńców: nadzieję i ufność. I w ten sposób zadajesz sam sobie klęskę. Strach zatriumfował nad Tobą. Jego zgnilizna atakuje wszystko, nawet słowa, które o nim mówią.

Musisz walczyć, żeby rzucić nań światło słów. Bo jeśli nie podejmiesz tej walki, jeśli twój strach stanie się niemą ciemnością, której starasz się unikać i o której być może uda Ci się nawet zapomnieć, otwierasz się na kolejne ataki, gdyż tak naprawdę nigdy nie podjąłeś walki z tym przeciwnikiem. “

Advertisements

Anything on your mind? Go on. Don't be shy.

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s